w

Jak inni postrzegają introwertyków?

introwertyk, introwertycy, introwertykalni, synonimy6

Tworząc treści na naszym profilu, korzystamy z wielu inspiracji. Jak sami możecie zauważyć, promujemy nie tylko artystów, ale tworzymy też własne grafiki opierające się i na naszych doświadczeniach i na bazie informacji, którą dostarcza Internet.

Nurkując w Internecie, w pewnym momencie zdaliśmy sobie sprawę, że rozumiemy dlaczego niektórzy ludzie mogą postrzegać introwertyków w błędny sposób. Wystarczy wpisać proste hasło w Google: „introwertyk synonimy” czy wejść na strony z grafikami, wpisać „introvert” i zobaczyć na co można natrafić…

Niestety, nadal wiele osób postrzega introwertyka jako osobę, która nie potrafi normalnie funkcjonować w życiu społecznym. Jako osobę lękliwą, z depresją, płaczącą smutno w kącie… Wynika to i z braku świadomości i z błędnej edukacji. Pomyślcie jak wiele osób może sugerować się takimi stronami? Jak wiele osób może czuć się zaskoczonymi, gdy ich znajomy oznajmia, że jest introwertykiem? Przecież „normalnie” nawiązuje kontakty z innymi ludźmi, ma przyjaciół, a nawet zawodowo osiąga sukcesy w uznanych przez społeczeństwo typowo ekstrawertycznych zawodach, jak lider zespołu, kierownik, mówca, polityk, aktor, scrum master czy trener personalny…

Oczywiście należy pamiętać, że introwertyk też może mieć zaburzenia, czy chorować na depresję. Nie powinniśmy jednak sądzić, że introwertyk boi się ludzi, czy jest mrukiem, frustratem, egoistą lub dzikusem! Dlatego tak ważna jest edukacja, obalanie mitów.

Cieszy nas to, że powstaje coraz więcej artykułów w social media, które merytorycznie przekazują, że introwertyk nie jest gorszy od ekstrawertyka, że radzi sobie doskonale w życiu społecznym, czy zawodowym! Może nie jest duszą towarzystwa, nie czuje się najlepiej, gdy jest w centrum uwagi, ale jest świetnym słuchaczem, który tylko co jakiś czas musi mieć chwilę dla siebie. Potrzebuje spędzić czas sam na sam i oddać się swojemu wewnętrznemu światu, aby móc wrócić w pełni sił do rzeczywistości.

Subskrybuj
0 komentarzy
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Introwertykalni zestaw przetrwania introwertyka

Zestaw przetrwania introwertyka na jesień

Introwertykalni rozmowa online

Rozmowa online